Anakart ID'si değiştirmek garanti dışı kalmaya sebep olur mu?

Bilgisayarın Anakart ID’si gibi bilgilerini değiştirmek garanti dışı kalmaya sebep olur mu?

Hic belli olmaz, ureticinizin garanti ile ilgili belgelerini incelemeniz lazim. Ya da burada soruyu sorarken uretici markayi soylemelisiniz.

Yine de zannetmiyorum garanti disi kalacagini.

1 Beğeni

Anakart ID’sini nasil degistiriyoruz?

Anakarti degistirerek degistirmek muhtemelen sebep olur mesela.

1 Beğeni

Casper Excalibur. Mail yolu ile müşteri hizmetlerine sordum evet kalır dediler. Ancak çağrı merkezi çalışanlarının söylediklerine inanmıyorum genellikle.

Programlar aracılığıyla sanırım.

Parçalar şimdi birleşiyor.

Bir yerlerde mor renk aramak, şimdi de HWID değiştirmeyi sormak.

Düzgünce anlatsana, oyun için hile yapzıyorum, HWID ban yiyorum diye.

Valorant tarzı oyunlarda ban yiyen biri ancak böyle şeyleri dert eder.

Garanti koşullarını etkilemez. Değiştirebilirsen değiştir.

Yani anakart id yada herhangi bir serial numarası ancak firmware seviyesi müdehale ile değiştirilebilir. Firmware seviyesi bir müdahale de bazı firmalar garanti dışı kabul ederken bazıları garanti kapsamında tutabilir.

Ha çevresinden dolaşan metodalar yazılımsal olduğundan garanti kapsamı dışına çıkarmazken, firmware seviyesi müdahaleler, bazı nedenlerla garanti kapsamı dışına çıkmasına sebep olabilir.

Genelde prensip olarak, bot, virüs, hile yazanlara yardımcı olmuyorum, nickin aklımda olsun.

Kolay gelsin.

4 Beğeni

Bunu ilk kim anlayacak diye bekliyordum siz çıktınız. Zaten gizlememiştim bunu yaptığımı ancak başlangıçta söylemedim çünkü bunu duyunca yardım etmiyorlar + bunu neden C ile yapmak yerine python ile yapmak istediğimi açıklamak zor olacaktı. Son dediğinize diyecek sözüm yok teşekkür ediyorum yardımcı olan herkese. He merak eden varsa evet, yazdığım program başarılı oldu. Gayet de güzel oynuyor zevkli benim gibi oyun oynamayı beceremeyenler için.

Aklıma bir video getirdin.

Neden acaba?

Konu hangi dilde yapıldığı değil.

Videoya gelince tamam mizahi maksatladır. Sen bildiğin gibi devam et.

1 Beğeni

Ben anladım da şey etmedim.
Zaten yine ne yazsam silmeye başlamışlar.

2 Beğeni

Birilerinin düzeni sağlaması lazım. Silebilirler. Silerler. Silsinler. Düşünceler değişmez.

Geleceğe dair umudum senin gibiler boşversene gerisini.

1 Beğeni

Eylülün 29’nda beni bekleyin.
Şafakta, Doğu’ya bakın.

Umut Alevlendi - YouTube

Forumun aktif kaç kullanıcısı var ki zaten silmelerine gerek yoktu biz bizeyiz zaten.

Belki hileci olarak sevilmediğim içindir. Genellikle hoş yorumlar geldi ama. Sadece küçük yaştaki kızlar ve oyunu aşırı kafaya takmış kişiler pek hoşlanmıyor.

Bakın, bu söylediğiniz doğru değil. Sizin silinen mesajınız şu:

Tarık, ismin ve soy isminle çok güzel Çiğ Köfteci ya da 70-80’lerde işsizlikten İstanbula göçen köylümüzün Köydeki Tarlanın Parasını Konsomatrislerine gömdükleri Meyhane açılabilir Bağcılarda haberin olsun kanka.

Tarık Bey, sizi bilmem ama bence böyle bir üslupla size yaklaşılması saygısızlık. Siz, tanımadığınız insanların arasına gelip soru soruyorsunuz. Biz sizin mahalleden arkadaşlarınız değiliz. Abarttığımı düşünebilirsiniz ama bence biraz mesafeli olmanızda fayda var. Biz bizeyiz diyorsunuz ama şunu da siz dediniz, hatırlatırım:

Ben sizin isminiz ve soyisminizle alay edilmesini normalleştirmiyorum. Bunu normalleştirmemenizi rica etmekten ve temenni etmekten başka elimden çok az şey geliyor. Mesajı da bu yüzden sildim. Kötü mü yaptım, iyi mi yaptım, artık sizin vicdanınıza bırakıyorum.

1 Beğeni

Anlıyorum teşekkürler. Hakaret içeren yorumları silmeniz zaten güzel ve uygun olan. Ben arkadaş nasıl bir yorum olduğunu belirtmediği için böyle söyledim.

Ek olarak arkadaşın “ne yazsam” ifadesine kanmış bulundum.

“Seninle alay ettiğim mesajı sildi” diyemezdi herhalde değil mi? Kendisini mağdur gösterdi. Kandırıldınız yani. Türkiye’de sık sık olur…

1 Beğeni

Haklısınız teşekkür ederim nezaketi yaydığınız için. Ek olarak biz bizeyiz ifadesini de “ne yazsam” ifadesinden sonra kullandım. Burada arkadaşlık değil de benzer işlerle ilgilenen kişi grubunu kastetmiştim.

ÜF NELER OLMUŞ LAN.
Ben bu kadar derin düşünmedim.
Tarık üzdüysem özür dilerim olum ne büyük dertleriniz varmış lan.
Ben de TÜRKİYE’DE YAŞIYORUZ SANIYORDUM.
PARDON.

Siz henüz düzgün iletişim kuramadınız. Ben de sıkıldım zaten. Bitiriyorum.

Hep benle uğraş zaten, sanki benim ismim Tarık Bülbül.
Ne var bunda, bana da diyorlardı senin ismin nie Şanyu diye…
İlk taşı günahsız olanınız atsın.