Covid-19 hastalığının zaman içinde ülkelerdeki artışı

Ellerinize sağlık çok güzel olmuş :+1:

Hocam şöyle bir sorun var. Tarihler üst üstde çakışıyor.
Turkey & Italy Select > Compare Case Graphs > Confirmed

Ek olarak açtığımız grafik pencerelerin başlığı daha açıklayıcı olabilir.

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? Grafik başlığı açıklayıcı hale getirilir de bu şekilde bi görüntü nasıl oluşabiliyor onu anlamadım.

Windows7’de gördüğüm kadarıyla bir sıkıntı yok. Ubuntu’da da yoktu.

Bu da Windows10’da aldığım ekran görüntüsü:

Allah allah sizde niye öyle bir grafik oluştu ki?

Debian kullanıyorum. Sanki iki kere üst üste grafik çizmiş gibi geldi bana ilginç…

Bir araştırayım, ama normalde böyle bir sorun oluşmaması gerekiyordu. Diğer grafiklerde bir sıkıntı var mı?

Evet var. Ben ilk yayımladığınızda klonlamıştım depoyu daha sonra güncellediğinizi farkettim. git pull yaparak güncelledim. Acaba ondan mı oldu diye düşündüm (kod vs. çakışması) ama değil. Tekrar klonladım aynı sorun devam ediyor…

İnternette bakınıyorum ama şu ana kadar bununla alakalı bir problemle karşılaşmadım. Ubuntu’da, Windows7’de ve Windows10’da aldığım ekran görüntülerini de paylaştım. Hiç böyle bir hata oluşmadı. Ne eski sürümlerde ne de güncel sürümde böyle bir hatayla karşılaşmamıştım. :confused:

Kullandığınız Python sürümleri aynı mı acaba?

Benim kullandığım sürüm 3.8.

image
Resimdeki menüyü nasıl sağladınız? Kodları hangi dosyanın içinde, bulamadım da?

Sağ tıklama menüsü entry.py içerisinde tanımlı.

entry.py ın içinde sadece arama kutusunun sağ tık menüsünü bulabildim.

Evet bir kısmı orada, diğer kısmı da menu.py dosyasının içinde.

Tüm import işlemlerini modules.py ın içinde yapmanızın düzen dışında bir nedeni var mı? (optimizasyon gibi) @dildeolupbiten

Ben sürüm 3.7.3’de çalıştırdım…

Yok, sadece modüller bir arada dursun, düzenli görünsün diye yaptım.

Kodlarda yorumlayıcı olarak Python’ın spesifik bir sürümüne atıfta bulunmadım. Python3.6, Python3.7 ve Python3.8 için denedim, hepsinde aynı görüntü oluşuyor. Acaba debian’dan kaynaklanan bir sıkıntı mı bu diye düşünmedim desem yalan olur.

Yüklenen bütün modüller python tarafından zaten belleğe alınıyor (sys.modules), değişen bir şey olmaz.