Dökümantasyon Yazımı

Öncelikle sa;
Gerçek şu ki roblox studio’da birçok kolaylık var server-local-client vs. gibi bir çok şeyi neredeyse ne olduğunu biz anlamadan olacak kadar kolay. Ayrıca kitlesi de malum sadece güzel bir kapak fotosu bile a/b testlerine geçer -ve dolarla ödeme yapyo:)- .Ancak bir gerçek de şu ki Türkçe dökümantasyonu (umarım doğru yazdım) yok olan tek youtube kanalı da derli toplu felan değil.
Neyse eğer olursa bunlara sonra değinirim.
Yaklaşık 6 ay ama aralıklarla roblox studio öğreniyorum. Ve elimden bir şeyler gelebilir. Sonra dedim ki kendi kendime Her şeyi baştan ve sağlama alarak başlıyım. Bu süre zarfında da hem aklımda kalması hem de benim gibi roblox studio öğrenmek istiyenler ingilizce kaynak vs. bulmama sorunu yaşamaması için bir lua ve roblox studio için dökümantasyon yazmaya karar verdim tabii izniniz olursa

bizim neden izin vermemiz gerekiyor ?

hehe
ne bilem öle demek istedim aslında birkaç da sorum olacaktı ondan buraya yazdm

aynen istersen bunu moderatöre sorabilirsin

ayn moderatör kim işte:)
@dildeolupbiten

hayır sadece dökümantasyon yazımı hakkında diye başlık atsaydında olurdu

önemli olan sadece moderatörün görmesi sonra silirm zaten herhalde

Moderatörün neden görmesi gerek

izin için ve bir kaç soru için

bir dökümasyon yazmak için adminlerden izin almana gerek yok

dökümantasyonu nasl yazym dersn yani her gün bi konu paylaşmak forumu rahatsız edebilir

bu konu oluşturacağınza yukardada dediğim gibi Dökümantasyon yazımı hakkında diye konu açabilirdiniz

1 Beğeni

yani doğru biraz acaip başlk

Merhaba,

Dokümantasyonu sphinx ile oluşturabilirsiniz. Bir yandan içeriği oluşturabilir, diğer yandan sphinx’in nasıl kullanılacağını ve rst dosyasındaki bir takım özel ifadelerin ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz.

nasıl yani hiç duymadığım terimler olduğu için anlamadım

bu editör yeterli olmaz mı yanı yazbelinki

Sphinx bir python kütüphanesi, belge oluşturmaya yarıyor. Belge içerikleri rst uzantılı dosyalarda tutuluyor. Örneğin, YazBel belgeleri de rst uzantılı dosyalarda tutuluyor. Sphinx kullanarak hazırlanmış bu rst dosyalarını html’ye veya pdf’ye çevirebiliyorsunuz.

Sphinx’i nasıl kullanacağınızı aşağıdaki başlığı okuyarak öğrenmeye başlayabilirsiniz. Daha sonradan kendiniz google da araştırma yaparak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

1 Beğeni

peki parça parça mı yayınlıyım yani nasl bir şekilde yayınlym

Ona siz karar verecekseniz, isterseniz bir yazı dizisi olarak yayınlayın, isterseniz tamamlayın tek parça halinde yayınlayın. Size kalmış.

ama sırayla yayınlasam forum da karmaşıklık çıkarmaz mı