Nasıl bu kadar geliştiniz?

neyse ben yinede csharp öğreneceğim ama sonar c++ öğrenmek isterim c de olur

Bu c ler ne işe yarıyor bence en çok kullanımı olan dil pythpn edit : sadece mobil proglama sıkıntılı çünkü linux gerekiyor

evet haklısın ama python ile oyun yapılamaz çok zor olur ayrıca python 4 4lük değildir c de bilmek lazım bazen

ayrıca millet pythonu çok kullanıyor çünkü python gerçekten kolay bir dil ve herkes python ile başlıyor

Ben linuxu sanal ortama kurarım öyle çalışırım

linux konusuna nerden geldik

Açmadik ki bi de mobil programlamada linux gerekiyormuş ondan dolayı dedim

değil aslında ki bunu yabancılara söylesen büyük ihtimal linç yersin
c, cpp gibi diller ile bir bağımlılığı(yorumlayıcı, vm) olmadan çalışan programlar yapılabilir(pyinstaller diyebilirsin ki gene yanlış, pyinstaller senin projenle yorumlayıcının bir kopyasını birleştirir)
yapılan programlar daha hızlıdır, direk memory ile ilgilenilebilir, bu yüzden toollar, oyun motorları gibi performansın önemli olduğu konularda kullanılır
ayrıca syntaxini seviyorum ^^

Anladım c de de pythondaki gibi kütüphane var mı

abi syntax sevilir mi

haklısın artık kali linux kullanıyorum desen linç yersin

Ama linux daha iyi linçlerse linçlesinler bana ne (bu sadece kodlama için)

kali linux mu demek istedin

evet var aynı sayıda değil ama var hele birde bir linux distrosundaysan libleri indirmek win den kat kat kolay ben pythonu da seviyorum ama yerinde o yüzden dil fanlığı yapmayı kesmek ne kadar erken olursa diğer programcılar ile iletişiminiz o kadar iyi olur
:slight_smile:
mesela arrayler, stringler ile işlem yapılacak bir konuda python çok işe yarar (genelde algoritma sorularında kullanıyorum)

evet mesela diyelim ki ben c öğrendim ve metin işlemem gerekiyor. o zaman metin işlemek için python arayüzü geliştirmek için de c kullanırım

anlamadım? c de metin işlemen gerekiyorsa c nin sana sunduğu string işlemlerini kullanmalısın .d

hayır iki tane dosya oluştururum c dosyasına verilen metin c dosyası bir txt dosyasına yazar ve python da o dosyadan okur ve metni işler ve python da başka bir dosyaya çıkan sonuçları yazar. ve c de o dosyayı okur yani dosyalar ile iletişim kurarlar

1 Beğeni

olabilir :slight_smile:

sen nasıl 20 karakter olmadan mesaj yazdın

ile sende yaparsın

nasıl yani acaba (20 karakter)