Pygame nasıl kurulur?

çok sağol, bu arada sorunun cevabı:
şuan içinde oldğumuz siteyi şikayet edeceğim, çünkü cevap veremiyorum artık, banlanıyorum.

Sen bilirsin yine de neden cevap veremediğine çözüm bulalım bir yerler de bir yanlışlık olmalı gördüğün üzere seninle konuşabiliyor ve cevaplaşabiliyoruz.

Daha yeniymişim, cevap hakkım dolmuş, beklemem lazımmış… sinir bozucu.

Doğrudur. Belli bir sınır olabilir bazı şeyler de. Yine de siz moderatörler ile görüşün sıkıntı olmaz.

Benim tavsiyem şudur forumda geçirdiğiniz her vakit size katkı sağlayacaktır. Şikayet etmek yerine daha çok iletişimde olmaya, konuları ve kullanıcı yorumlarına göz atmaya sevdiğiniz modüllerin açılmış konularını incelemeye vakit ayırarak kendinizi daha çok geliştirirsiniz.

lib klasörüne geldim, şöyle yazdım
“site-packages (1.9.6)”
olmadı
yine limit doldu…
açılıp kapanan şey python kod yazma yeri gibi biryer. install edilen yeri gördüysen, lib klasörü.

bunu da denedim böyle bişey oldu şimdi ne yapacağım.

reis lib klasörüne yazmayacaksın onu. Sen bir pygame için python kodu yazdın mı? Açılıp anında kapanan şey python kodu değil mi? Senin açıp da hemen kapanıyor dediğin şey ne tam olarak söyler misin?

1 Beğeni

bak şimdi sen boşver lib klasörünü site packes i zart zurtu pygame senin pc ye yüklenmiş seninle önce gel bi gerçekçi pygame kodu yazalım.

Altta yazan kodu .py uzantısı ile kayıt et sonra çalıştır bak bakalım neler olacak. Senin şuan uğraştığın şey bambaşka ya da benim anlamadığım bambaşka bir şeyle uğraşıyorsun.

Pygame dersi aldın mı? Eğer pygame dersi almıyorsan şu kanaldan bi başla derim.

yok ben pygame biliyorum diyorsan şu kodu .py uzantısı ile kayıt et ve çalıştır bakalım neler olacak.

import pygame
pygame.init()

win = pygame.display.set_mode((500,500))
pygame.display.set_caption("First Game")

x = 50
y = 50
width = 40
height = 60
vel = 5

run = True

while run:
    pygame.time.delay(100)

for event in pygame.event.get():
        if event.type == pygame.QUIT:
            run = False

keys = pygame.key.get_pressed()

if keys[pygame.K_LEFT]:
        x -= vel

if keys[pygame.K_RIGHT]:
        x += vel

if keys[pygame.K_UP]:
        y -= vel

if keys[pygame.K_DOWN]:
        y += vel

win.fill((0,0,0))  # Fills the screen with black
    pygame.draw.rect(win, (255,0,0), (x, y, width, height))   
    pygame.display.update() 

pygame.quit()

Bunu .py uzantısı ile masaüstüne kaydet çalıştır.

1 Beğeni

Emeklemeden yürümeye çalışmayın.Bizde aynı yollardan geçtik.Banlansaydınız burada sizi göremezdik.

İyi forumlar.

1 Beğeni

@Muhammet_EMIN ben şimdi gidiyorum saat 10’dan önce buraya uğrayamam. Sinirlenme. Forumdaki her bir arkadaş yardımcı olacağı konularda geri adım atmaz. Konulara cevap veremiyorsan özel mesaj atabilrisin. Bir sinirle siteyi hekleyip sunucuyu kapatma lütfen. Burası lazım, ihtiyaç.

1 Beğeni

Pygame kurulmuş.IDE’den yeni bir python projesi oluşturun. @tevhidulvahset’in verdiği kodları oraya yazın.Kaydedip çalıştırın.Sorun yoksa tamamdır.

1 Beğeni

ben kodlama biliyorum ama ne ustayım ne de hacker kodu yazmayı biliyorum, birde şikayet etmeyeceğim.

sorun olursa söylerim, ben pygame i bir exe olarak düşünüyordum. Pygame indirme amacım da kodlarımı exe yapabilmekti. Ben kodlarımı exe haline çevirebilirmiyim İDE ile?

çok sağol. bu işime yarayacktır.

Tam olarak bu cevabı bekliyordum :slight_smile:

Bu şekilde teşekkür etmek pek iyi bir yöntem değildir.Bunun için teşekkür etmek istediğiniz yazının altındaki :heart: tuşuna basın.Teşekkür mesajınızı silmek için mesajınızın altındaki 3 noktaya basın.Orada çöp kutusunu göreceksiniz.Basın ve onaylayın.İyi kodlamalar!

1 Beğeni

Yazdığın bir kodun çalışır program halini farklı bilgisayarlar da çalıştırmak başka insanlara sunmak istiyorsan dediğin gibi exe haline getirmek gerekiyor.

Bunun için gayet kullanışlı bir modül var. Pyinstaller.

pip3 install pyinstaller yazarak indirip otomatik kurabilirsin. Daha sonra YouTube dan nasıl kullanılıyor diye araştır ve maks 3dk da öğrenmiş olursun. Pygame adından da anlaşılacağı üzere bir oyun programlama moduludur.

1 Beğeni

şimdi yüklendi anlamına mı geliyor bu?
bunu nasıl çalıştıracağım.

Evet,yüklenmiş.

Bu kadar.

İyi forumlar.

1 Beğeni

Ahahahaha tarayıcıya Pygame nasıl kurulur? yazdığımız zaman burası geliyor 4K izlenme yapmışız :clap: Diğer konuları da paylaşın,şahlandırın böyle devam edelim.SS :

1 Beğeni

daha öncesinde dediğim gibi anlatırım ama öğrenmez ezberlemiş olursun youtube dan bir video izleyerek kısa zaman da halledersin.

1 Beğeni

Çok teşekkürler, halledemediğim hiç bir şey kalmadı…

1 Beğeni