Pyro Man (pygame platformer)

oyunum, eğer beğendiyseniz pygame ile yapılmıştır :stuck_out_tongue_closed_eyes:
*içerisindeki sprite ler buradan alınmıştır
*sesler buradan alınmıştır
Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim :slightly_smiling_face:
5 Beğeni

@tevhidulvahset reis izlediysen beğen be :smile:

2 Beğeni

ismini nereden değiştirdin bulamadım

1 Beğeni

vayy süper olmuş :smiley: tabi geliştirmeye devam dimi ? Mesela ilk önerim;

• Her yeni bölüme geçtiğinde hangi bölümde olduğunu belirten bir yazı kısa süreyle belirsin ve ekranın bir köşesinde kaçıncı bölümde olduğu yazsın

• Ateşe dönüşüp ilerleme özelliğine bayıldım :smiley: ateşe dönüşürken şıp diye dönüşüyor dönüşüm esnasında bir efekt ekleyebiliriz mesela ayaklarından başlayıp kafasına kadar bir alev efekti çıkıp ardından aleve dönüşse güzel olur. Dönüştükten sonra arkasında bir alev patlaması bırakıyor onu gördüm ama benim dediğim dönüşüm esnasında bir efekt, sadece fikir olsun.

• Bölümler çok kısa sürüyor onu fark ettim. Biraz daha uzun olmasını, engellerin ve düşmanların daha çok olmasını, biraz daha uğraşarak bölümü geçmeyi isterdim.

• Enerji doldururken geçen süreyi alevin üstünde beklemek yerine şöyle bir şey yapabilir misin? Alevin üstüne geldiği anda beklediği süreyi sıfıra indirip enerjiyi bir anda full yapmak yerine 2 saniye içerisinde artış olarak efekt görünen bir şekilde tamam yapsak daha hoş olur. veya alevin üstünde beklerken karekterin etrafında alevli bir çember yukarı çıkıp aşağı insin böylelikle enerji doldurma efekti çok hoş olur.

• Şu bir ara npc ile muhabbete giriyor oradaki mantığı çözemedim, ama oyun içerisinde bu tarz npc ler ile quest verilebilir. Ve bu questlerin yerine getirilmesi ile değişik özellikler kazanabilir mesela altın, mesela enerji süresi +1 mesela daha hızlı zıplama, daha güçlü vuruş gibi

Şimdilik aklıma gelenler bunlar

1 Beğeni

bir kurumu değil bir kişiyi ifade ediyorum burada o yüzden değiştirdim.

1 Beğeni

anladım aslında haklısın

1 Beğeni

ya npc olarak sadece dükkancı abiyi koydum oda boş yapıyo buarada fark etmişsindir oyunda kamp ateşleri var ateş enerjisi çekebilsin diye

zaten var fark etmedin herhalde patlama oluyor

enerji için söylediğim efekt

1 Beğeni

yavaşlatıp tekrar bakıcam

1 Beğeni

Ek Açıklama 2020-04-09 120527

nice

1 Beğeni

tabi öyle :smile: hahaha neyse ikinic oyunum roguelike rpg tarzı
ama bu oyunu da geliştirceceğim

Az kaldı sana yetişeceğim efsane hayallerim var. Birlikte yaparsak müthiş olur. Şimdi python ile mobil oyun yapılabilir mi diye araştırıyorum. Eğer mobil yapmak mümkünse, pc için hiç uğraşmadan direk mobile yazarız

evet yapılabilir ama benim ikinci hayalim kivy ile pygame yi birleştirmek

pygame androidde çalışıyo sana atmıştım resim ama buda interpretrle pydroid yani

kivy kütüphanesini henüz kullanmadın bi bakayım. açıklamasında bir sürü platforma desteği olduğunu gördüm

1 Beğeni

onu tekrar atma imkanın var mı? Ya da dc de miydi o resim

dc deydi varya sprite yapmıştım mobiklde

1 Beğeni

buarada dikenleri farkettin mi değince kanlanıyo kırmızı oluyor ve particle effect ile yaptığım kan çok hoş duruyor

dikenlere çarptığı zaman direk ölmesi gerektiğini düşünüyorum.

1 Beğeni