Pyro Man (pygame platformer)

şu tarz yapcam

hmm olabilir ama kararsız kaldım sonuçta ateş adam hehe

o zaman o kısımları diken yerine su yapsan daha güzel olur. sonuçta her kahramanın bir kusuru vardır. ateş adamımızın da kusuru su olsun. mantık ölmek yerine, söndürülmek olsun.

1 Beğeni

hasso iyi fikir ama nasıl yapıcam sonuçta düz mavi yapamam birde ateş sönme sesi bulamadım yardımcı olsan ya

pygame de gif kullanılabiliyor mu?

hayır keşkee olsa …

Tamam ben bir şeyler düşüneyim bulursam yazarım. gif çalışsaydı direk su gifi oluşturur sana verirdim image ekler gibi eklerdik çalışırdı

1 Beğeni

tamamdır aslında forumda birisi tkinter ile yapmıştı onu alsak gifleri resim halinde kayıt etsek

Bir de bir şey soracağım mümkünse çok hoş olurdu.

Karaktere bu tarz bi alevli pelerin ekleme imkanımız oluyor mu tasarımına yani?

mesela koşarken arkasında sanki rüzgarı altına almış gibi havalanmış görünür çok hoş olur.

1 Beğeni

aslında bir ara kivye de vakit bulsak güzel bir app yaparız

1 Beğeni

hoş ama ben pixel art hastasıyım cartoon değil birde bunu bizim karaktere uyarlamak sıkıntı

1 Beğeni

Kullanırsınız.

Çalışma anında veya böyle yapılabilir.

1 Beğeni

gif nasıl olcak…

eğitimler de ve modülün anlatıldığı bir takım yerlerde gif den bahsedildiğine hiç tanık olmadım. Nasıl yapılacağına dair bilginiz var mı?

1 Beğeni

https://stackoverflow.com/questions/23031102/how-load-an-animated-gif-in-pygame burada sanki yapılamaz diyor pek incelemedim ama

Pygame doesn't support animated GIFs

2d oyunların hastasıyım ya keşke daha fazla pixel art oyun yapılsa veya biz yapabilsek
keşke grafiker bi arkadaşım olsa oyun yapım sürecinin çoğu resim veya grafik bulmakla geçiyor

1 Beğeni

Pygame’in resimleri ekrana yansıtabildiğini ve video formatlarının art arda sıralanmış resimlerden oluştuğunu düşünerek bu resimleri nasıl elde edeceğinizi araştırmanız lazım.

Yapılamaz demiyor, “Pygame kütüphanesini geliştiren kişiler GIF kullanmak için bir yöntem eklememişler, bunu kendiniz yapmanız lazım.” diyor.

Şurada zaten güzel bir örnek var:

1 Beğeni

evet ama nasıl kullanıcaz veya kullanmayalım o gifi resim haline online bir platformdan getirebilrmiyiz dahada önemlisi gif nerede :smile:
@tevhidulvahset gifi göndersene reis

aha da burada, resme tıkla daha fazlası için seni web sitesine yönlendirecek

bu olmaz ben pixel art diyomm :smile: