Python dosyasını okuyorum fakat kaydettiğim yer gelmiyor

Merhaba Ben Mithat, betiklerde kaldım fakat, kaydettiğim yer dosyayı aldığımdan beri gelmiyor, Yardım edin!

Merhaba Mithat.

Betikler neresi? Neyi kaydediyorsun? Kaydettigin yerden kasit nedir? Hangi dosyadan bahsediyorsun?

Nasil bir yardim bekliyorsun?

4 Beğeni

ya şu yani mesela bende bir klavuz var bu siteden birileri yazmış galiba şu olay ben her hangi bir yerde kaydettiğim zaman kaldığım yerden devam edemiyorum,en başa atıyor, dosya txt formatında onuda belirteyim. Bunu çözemedim, bu yüzden bu konuyu açtım!

Nasil bir kilavuz? Neye benziyor? Icerigi neler? Basligi var mi?

Yaptigi cogu sey gozlemlenen ve yapmak istedikleri tahmin edilen bir aile/egitim hayatina sahip oldugunu tahmin ediyorum. Burasi senin bildigin veya seni bilen bir yer degil. Internette tanimadiklarinla iletisim kurabilmek icin daha cok empati kurabilmen, kendisini baskasinin yerine koyabilmen lazim. (Buradakileri ailen/ogretmenin gibi degil, otobusteki tanimadigin insanlar veya mahallenin bakkali gibi dusun.)

Mesela ben sana soyle bir soru sorsam:

Web sayfasinda “kola getir” dugmesine basiyorum ama iki gundur kapimi calan yok. Lutfen yardim et!

3 Beğeni

sanırım istihza’da kaldığı yerden devam etmesini sağlayacak bir program istiyor.

Ben elimden geleni yapmaya çalışırdım ben de bir kılavuz var ve bilgisayarımdan bir sorun not defterini kullanıyorum dosyanın hangi formatta olduğunu belirtmiştim kaydettiğim zaman kaldığın yeri dosya açıldığı zaman beni en başa atıyor olay bu umarım açıklayabilmişimdir

Evet Ama sorun bilgisayardan kaynaklanıyor galiba bunu çözmek için bu konuyu açtım.

Vidyo cek; sorunu yazarak anlatamiyorsun.

Bilgisayar kullandigini bile 3. mesajda ogrendik.

2 Beğeni

:rofl: harbi ha aslında soru sormayla ilgili konuyu bırakıp uğraşmıcaktık

Yoo,telefon ile kod yazmıyor mu herkes? Neden aşağılayıcı davranıyorsunuz,sorunu az çok anlatıyor zaten (anlamak biraz zor ama). @mithat lütfen yazım kurallarına dikkat ederek sorunu tekrar yazın.

Hayir, cogunluk PC ile yaziyor. Telefon/tablet veya web IDE’si kullanan cok az kisi var. (Tahmin)

Arkadasin kod yazmadigini, sorununun browser veya TXT okuyucusu ile ilgili oldugunu bile anlamadan “neden asagilayici davraniyorsunuz” gibi varsayimda bulunan ve densiz bir soruyu nasil sorabiliyorsun?

Dahasi, bunun uzerine sana yazdigim her sey de seni asagilamak gibi gelecek cunku asagidasin, benim 7 gundur cozmeye calistigim problemin ne oldugunu bile bilmiyorsun.

(Veya biliyorsan da bunu belirtecek bir sey yapmadigin icin yanlis varsayimda bulunuyorum.)

1 Beğeni

Bu bazen yaptığınızı düşündüğüm bir şey.

Evet,herkese aşağıda olduğumu belirttim zaten.Problemi yazmadığın zaman nasıl öğrenebilirim ki?

Belki de gerçekten biliyorumdur.Hepiniz benden büyüksünüz ve hepinize saygım var.Yazdığımın yanlış anlaşılması veya yanlış yazmam durumunda kusuruma bakmayın.Ayrıca sorunun benim açtığım bir konuya benzediğini düşünüyorum (Bilgisayar Dosyaları Kaydetmiyor)

Bu konuda bende aynı sorunu yaşamıştım.Sadece satırlık bilgileri kaydediyordu (Stock IDE ve not defteri).Ancak sublime text 3’ü indirip aynı şeyleri denediğimde kaydetme sorunu çıkmadı.Temp dosyalarını temizledim ve sorun düzeldi.Ancak ertesi gün aynı sorun tekrar etti.Genelde 1 saat surem olduğu için zaman kaybetmemek adına bilgisayarı kapatmıyorum,uykuya alıyorum.Yuksek ihtimal bundan kaynaklı.Sorunu yaşadığım zaman ~4GB’lık bir indirme yaptığım için kapatamadım.Kapatip 1-2 saat soğutun ve tekrar deneyin.Kullanmadiginiz şeyleri silin ve mümkünse varsayılan ayarlara geri dönün.

Eminim yapiyorumdur da, iletismek kolay sey degil :confused:

Bence bu tavri degistirmelisiniz, mutlak asagisi diye bir yon yok cunku; konudan konuya degisiyor. Belki hissiyat su anda her konuda asagida (“geride” diyelim) oldugunuz yonundedir, fakat bu durum gercekse bile cok hizli degisebilir, kimse de fark etmeden.

Yeni baslayanlarin dertlerini anlama konusunda benden daha iyisiniz mesela. Bilgisayarda gelistirilen bir kodun dosya yaratamadigi varsayimina atlayamadim ben (aslinda biraz da yaklasim/prensip geregi.) Benim “asagilama” gibi gozuken mesajlarimi kaale almayip kendiniz de yardim etmeyi deneyebilirsiniz. (Zaten sirf kendini yuksek hissetmek icin bir sey yapmaya calisan insana verilecek en guzel cevap kendisini tinlamayip isi mutevazi bir sekilde dogru yapmaktir.)

Varsayimda bulunmanin ters yonu de var: “Windows’taki process’in erisim izinlerine bak” dedigin insan “ben Linux/FUSE ile kendi tasarladigim dosya sistemindeki handle’lardan bahsediyorum, bu kadar basit seyleri tabi ki biliyorum, niye asagiliyorsun” da diyebilir. (Bu forumda benzer bir cikisa bizzat sahit oldum. (Sorun degil.))

Cogunuz benden kucuksunuz ama insan oldugunuz, yapici seylerle ugrastiginiz icin (ugrastiginiz surece) hepinize saygim var. Internette bazi seyleri iyi ogrenmenin daha kolay oldugu donemlerden -simdi garip duran- yaklasimlar getiriyorum, surtunme yaratiyor; yaratsin, cozelim, iyidir. Yanlis anlasilmasi veya yanlis yazmam durumunda benim de kusuruma bakmayin :slight_smile:

3 Beğeni

Genelde sizin bize yorumlariniz hep bizi uyarma ve duzeltme amacinda oldugunu bildigimden genelde yazdiklarinizdan kendime bir seyler cikarmaya çalisiyorum :slight_smile:
Bir seyler ogrenmeye calisiyorum.

https://www.solidfiles.com/v/6djMkRVRDZr2W
buradan çektiğim videoyu indirebilirsiniz.