Raw Python Kaynak Kodunu Veri Tabanindan Cekmek

Merhabalar, yaklasik 10 musteriye hizmet eden bir otomasyon yazilimim var. Guncel olarak kaynak kodunu webden scrape ederek ceken bir program ile calisiyorum, ancak icerisinde MySQL bulunan bir rasperry pi 4 sahibiyim. Amacim bu raspberry pi 4 icerisine koydugum raw code’u herhangi cihazda execute etmek. MySQL’de bos bir table’a raw code’u yapistirmaya calistim ancak surekli bir hata aldim. Farkli bir yolu var midir ?

bkz: Soru Sorarken Sıkça Düşülen Hatalar

Neyin farkli bir yolu?
Veriyi database’e koymanin bir baska yolu bunu basit bir program vasitasiyla yapmak.

Veriyi database’e koyamiyorum. Yapistirdigimda raw texti ya python koduyla yada mysql workbench ile hata aliyorum ?

bkz: Soru Sorarken Sıkça Düşülen Hatalar #13

Dostum ben şirketeyken böyle bir olay karşılaşmıştım çok zamanımı aldı ve fazla kaynak yoktu yabancı dahil ama kısaca herkes şöyle yapıyor kodun içerisine mssql kullanıcı adı ve şifre bir kaç gereksinim vardı bunları tanımlayıp mssql çekip bilerştirme yapıyorduk stackflow çok fazla kaynak var yine orda açılmış konular var yine bak göz geçir yarın şirkete projeye bakarım orayı nasıl yapmışım bilgi veririm yine sana

Cok sevinirim gercekten, kod tamam hic bir eksik yok ama kodu saklamayi basaramadim veri tabaninda

mongodb bence bu iş için daha mantıklı olur. tabii hata sadece mysql’deyse ve execute etmenin geçerli bir yolunu bulduysanız geçerli bu durum

Bu arada mssql kullanmanın nedeni ne python sqlite birlştirmek daha dolay haberin olsun sadece veri tanımlıyorsun o kadar for döngüsüyle

bence de sqlite mysql’den daha mantıklı. direkt kendi sqlite kütüphanesiyle geliyor. yine de (sebebini hiç anlamasam da) kodu bir dbde tutacaksak bence nosql olması daha mantıklı

Nedenini bilmediğim bir şekilde mssql birleştirme zor geliyor kaynak fazla yok bende projelerimi sqlite birleştiriyorum daha rahat ve kolayıma geliyor ama bu iyi bir şey değil tabi

hiç mssql kullanmadım hocam bilmiyorum. arkadaş da MySQL kullanıyormuş zaten yanlış okudun galiba :smiley:

mssql yazmışım harbiden mysql yazmak istemiştim hiç fark etmemişim :joy: :joy:

Yardimlariniz icin cok tesekkur ederim, bir python scriptiyle .py dosyasini read edip insert ettim table’a. Boylece calisti istedigim gibi.

1 Beğeni