Sqlite3 for döngüsü içinde sql insert işlemini yapamıyorum

S.a. arkadaşlar,

Kodum aşağıda. Veritabanına bir türlü ekleyemedim. Veriler geliyor. ama veritabanına eklemiyor. Hata kodu “sqlite3.ProgrammingError: Incorrect number of bindings supplied. The current statement uses 0, and there are 10 supplied.”

params = (str(title.text),  str(aciklama), str(price.text), str(eskifiyat.text), str(kargo.text), str(gifresimadi ), str(afflink.text),'none', str(direkturl ), str(vendor.text))

print(params)
        im.execute("""INSERT INTO admin VALUES ('urunadi','urunaciklama','fiyat','eskifiyat','kargo','resim','afflink','shortlink','url','vendor')""", params)

vt.commit()
        vt.close()

sqlite pek anlamıyorum ayrıca :slight_smile:

Ayrıca veritabanın şu şekilde oluşturuldu.

CREATE TABLE “admin” (
“urunadi” TEXT,
“urunaciklama” TEXT,
“fiyat” INTEGER,
“eskifiyat” INTEGER,
“kargo” INTEGER,
“resim” TEXT,
“afflink” TEXT,
“shortlink” TEXT,
“url” TEXT,
“vendor” TEXT
);

xmlparsecim fonksiyonunu cagirmiyorsun. Cagirmadigin fonksiyonun calismamasi cok normal.

Bunun disinda INSERT statement’inda bir hata goruyorum. SQLite’ta kolon adi verilerek INSERT nasil yapiliyor tekrar incele istersen. (Kolon adlarini deger olarak vermissin.)

Fonksiyonu çağırıyorum. Bu kod bloğunda değil yanlız. Nası insert yapıyorsunuz bir örnek kod verde görelim hocam. İncelediğim bir çok örnekte insert işlemini bu şekilde yapıyorlar.

sql = “”“INSERT INTO admin(urunadi,urunaciklama,fiyat,eskifiyat,kargo,resim,afflink,shortlink,url,vendor) VALUES (?,?,?,?,?,?,?,?,?,?) “””
im.execute(sql, params)

Bu şekilde hallettim. Teşekkür ederim. Sql hatalı imiş.

Sqlite half bir sürüm olduğundan dolayı yanlış hatırlamıyorsam sadece 4 veri tipi destekliyordu