Web - Scrapping

Merhabalar,

Şu anda üzerinde çalışmış olduğum scrapping projemde 2 tane py dosyam var. Bir tanesi sayfadan veri çekmek için yazdığım dosya, diğeri de captcha’ yı çözebilmek için yazdığım captcha py dosyası. Benim sayfamdaki captcha’ ya direkt olarak erişilemiyor. Sayfada işlem yaparken çıkıyor. Bu durumda döngüm nasıl olmalı bu iki dosya arasında nasıl işlem sağlamalıyım bilemiyorum kafam çok karıştı.

• Bir py içerisine diğerini import etmek mi?

*Yoksa 2 py dosyasındaki kodları giydirmek mi? Yani tek py’ de birleştirmek mi?

Fikirlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Selamlar,

Python’da iki dosya kullanmanin standart yontemi birinden digerini import etmek. Boyle yapmanizi tavsiye ediyoruz.

Anlıyorum.

Peki bu importu en kolay nasıl sağlayabilirim?

Teşekkür ederim.

eğer aynı klasördelerse
from . import captcha

Peki bir py dosyasında başka bir py dosyasını(çalışmasını istediğimiz yerlerde) çağırmak mümkün müdür? Exec ile yapıldığını gördüm fakat, yeni versiyonda kaldırıldığı belirtiliyor. Bu bilgi doğru mudur veya alternatifleri var mıdır?

import yine tüm sorunu çözecek gibi duruyor soruyu yanlış anlamadıysam

Yani ben bir sayfadan veri çekiyorum belli bir kısımdan sonra karşıma captcha çıkıyor. Bu captcha’ yı çözüp veriyi çekeceğim kodu, yani aynı projedeki bir diğer py dosyasını çağırmak istiyorum. Yani bir döngü içerisinde diğer dosyayı çağıracağın. Nasıl yapabilirim?

veriyi çektiğin dosyada captchayı import edeceksin. daha sonra captchayı çözen methodu veri çeken yerde kullanacaksın. normal bir python paketi nasıl import ediliyorsa o şekilde. örneğin

import requests 
r = requests.get("https://forum.yazbel.com")

buradaki get() , requests paketindeki bir method. get işlemi yapmaya yarıyor. sende de bu şekilde bir solve_captcha methodu bulunmalı (ismi sana kalmış mehmet bile olabilir önemli değil). böylece captcha dosyasını import edip içindeki method ve classlara ulaşabilirsin.
bunu yapabilmen için python oop bilmen gerekiyor ayrıca bilgin olsun. bu konuda yetersizsen buna bakmalısın öncelikle .

1 Beğeni

Tamamdır çok teşekkür ediyorum, emeğinize sağlık.

Moduller sadece bir kere, import esnasinda cagrilabilir. Sizin istediginiz icindeki bir fonksiyonu cagirmak.

Soru Sorarken Sıkça Düşülen Hatalar #5

1 Beğeni